20190517_081724

 

20190517_081750

 

20190517_082124

 

20190527_081933

 

20190517_081820

 

20190517_081846

 

17 października 2022

Newsletter: Inspiracje od Anny Zdzieszyńskiej No 1

Cześć!
 

 

Dziękuję Ci, że jesteś ze mną i cieszę się, że interesuje Cię Twój ROZWÓJ!

Myślę, że to jest główna wartość, która nas połączyła 😊 choć może są to konie, podcasty lub po prostu radość życia.

 

MERYTORYCZNIE I PRAKTYCZNIE

Dziś chcę się z Tobą podzielić jak, nie będąc mistrzem perfekcyjne organizacji i planowania, przepracowałam wrzesień…

Pamiętając posuchę pracy w pandemii nie odmówiłam ani jednemu klientowi i już pod koniec sierpnia wiedziałam, że potrzebuję wyjątkowo zadbać o siebie i realizację projektów. Jak osiągnęłam efektywność, pomimo, że moi znajomi odwoływali zajęcia, chorowali na covid i gonili w piętkę?

Poniżej lista tego, co robiłam w sierpniu, aby być przygotowaną na sezon, zdrową i nie dać się oszaleć:

 1. Planowanie i przygotowanie na przyszłość 📅
 2. Odpoczynek 🌴
 3. Napęd z innych dziedzin 📚
 4. Pasja w praktyce 🐎
 5. Woda! 🚰
 6. Energia z jedzenia 🍏
 7. Sen 😴🛌

A teraz szczegóły:

 1. 📅 Przygotowałam maksymalnie dużo „półproduktów” – opracowałam prezentacje na szkolenia, konspekty wystąpień, nagrałam podcasty na zapas i zrobiłam ich obróbkę. Żeby to zrobić rozpisałam sobie wszystkie działania z terminami i je odpowiednio zaplanowałam.
 2. 🌴 Pracowałam przez 6 dni w tygodniu, choć miałam pokusę pracy przez 7… Niedzielę spędzałam z rodziną, zapraszałam gości, aby fizycznie nie mieć czasu na pracę.
 3. 📚 Zaczęłam czytać książkę – trudną merytorycznie (biografia Zygmunta Freuda), ale dość lekko napisaną. Wiedziałam, że 2 opasłe tomy zajmą mi 2 miesiące, bo czytam po kilka stron dziennie, ale za to codziennie. Książka nie związana bezpośrednio z tematami szkoleń dała mi odskocznię, ale też napęd i inspirację.
 4. 🐎 Codziennie spędzałam czas z moimi końmi – przebywanie na świeżym powietrzu, ruch i sama ich obecność ładowała moje akumulatory. Konie to moja pasja. Kocham z nimi być – dają mi wytchnienie, inspirację i przy nich czuję spokój.
 5. 🚰 Prawidło piłam wodę (tj. odpowiednią ilość i w odpowiedni sposób), a także brałam wit. D i kwasy Omega 3-6-9. Od momentu kiedy zgłębiłam temat picia wody, a było to jeszcze gdy opiekowałam się chorą Mamą, jestem wielkim orędownikiem picia wody!
 6. 🍏 Zaczęłam jeść jabłka, które zaczęły mi bardzo smakować, dawały mi energię i pewnie coś jeszcze skoro do jabłek mnie ciągnęło (a w tej materii słucham mojego organizmu).
 7. 😴🛌 Codziennie wstawałam o tej samej porze, żeby organizm wyregulował efektywny sen. Badania dotyczące snu pokazują, że to nie pora kładzenia się, ale wstawania ma kluczowe znaczenia dla dobrego snu.

We wrześniu udało mi utrzymać punkty: 1, 2, 3, 5 – prawie zawsze i 6. Ze względu na wyjazdy nie zawsze mogłam być u koni. Na szczęście do koni i psów miałam wspaniałą opiekę!

I mam dla Ciebie pytania rozwojowe:

 • Jak często dajesz się oszaleć (tj. bierzesz na siebie za dużo i zamierzasz wszystkiemu podołać)?
 • Jak planujesz?
 • Co robisz, aby w czasie zwiększonej aktywności zadbać o siebie?
 • Jakie są Twoje źródła energii?

 

Dobre przygotowanie ciała i ducha mi pomogło, jednak najtrudniejsze było TRZYMANIE SIĘ PLANU I NIE ULEGANIE ROZPRASZACZOM!

 

PODCASTOWE WIADOMOŚCI

Październik zaczęłam z przytupem na… Konferencji PyrCaster 2022 w Poznaniu.

PyrCaster to spotkanie podcasterów oraz tych, którzy chcą tworzyć podcasty i ich słuchają. Wzięłam udział w licznych wykładach, które dały mi kopa motywacyjnego i mnóstwo inspiracji. Zawarłam nowe znajomości i poczułam się częścią Rodziny Twórców Podcastów! 😊

Podczas konferencji spotkałam się, po raz pierwszy na żywo, z Mentorem mojego podcastu – Wojciechem Strózikiem.

Końska Dawka Rozwoju ma już 25 odcinków i zdobywa coraz więcej słuchaczy. Mega się tym cieszę! I zapraszam do słuchania!!!

  

KRONIKA – WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO

Chwalę się też wydarzeniami z ostatniego roku (rok do roku) – byłam gościem u świetlnych ludzi 😊 – może zechcesz ich poznać:

 1. Joanna Fularczyk ManoMaya Koństruktywna Rozmowa, lipiec 2021, https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=1205955053208908
 2. Małgorzata Machniewicz, podcast Pani od Zmiany (wcześniejsza nazwa Zaplecze Rozwojowe) listopad 2021, https://pod.link/paniodzmiany/episode/86664edaef3fc95e024264dc35a2f682
 3. Igor Bokun, Żyjmy uważnie. Czego odważny menadżer nauczy się od konia, styczeń 2022, https://www.youtube.com/watch?v=Xx63DS5jnmU
 4. Tomasz Miler, podcast Kaizen Miracle 82. Jak koń może pomóc liderowi zwiększyć skuteczność? Rozmowa z Anną Zdzieszyńską, czerwiec 2022, https://www.youtube.com/watch?v=MEIViYWNA1c

 

Jeszcze raz dzięki za Twój czas! I będę wdzięczna za polecenie mojego newslettera Twoim znajomym 😊

Pozdrawiam

Ania

 

 

 

Anna Zdzieszyńska Karty Metafory