Anna Zdzieszyńska Karty Metafory
09 lutego 2023

Karty Rozwoju 70-20-10

KARTY ROZWOJU 70-20-10 są narzędziem edukacyjnym wspierającym rozmowy rozwojowe z pracownikami, a także szkolenia i prezentacje dotyczące oczywistych i nieoczywistych form rozwoju w organizacjach. Karty są prostym narzędziem do nieprostych rozmów.

 

Zapewne większość osób „z urzędu” odpowiedzialnych za rozwój pracowników spotkało się z sytuacją, kiedy pracownik skarży na brak możliwości rozwoju. „Na pytanie czym jest dla Ciebie rozwój najczęściej pada odpowiedź: „szkolenia”.  „Kto jest odpowiedzialny za rozwój?” – najczęściej słychać: „hr”, „firma”, rzadziej „przełożony”, najrzadziej „ja”. Zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, kiedy firmy decydują się na ograniczenie środków na zewnętrzne działania szkoleniowe, warto mieć przy sobie paletę 60 „twarzy rozwoju”.  

 

KARTY ROZWOJU 70-20-10 powstały na potrzeby:

  • wyposażenia menedżerów w wachlarz narzędzi do rozmów rozwojowych – wsparcie komunikacji bezpośredniej z pracownikami,
  • inspirowania pracowników do pomyślenia o własnym rozwoju w szerszym zakresie,
  • przygotowania materiału edukacyjnego dla trenerów biznesu do wsparcia szkoleń menedżerskich z zakresu rozwijania pracowników pracowników (zgodnie z 70-20-10 pracują wiodące firmy z branży finansowej, farmaceutycznej, FMCG),
  • doposażenia HRBP w myślenie o szeroko rozumianych narzędziach (wyjście poza standard, stymulowanie kreatywności),
  • przygotowania narzędzia dla coachów, zwłaszcza prowadzących coaching kariery,
  • materiału dla coachów do pracy w sesjach rozwojowych dla menedżerów, Top Talentów, a nawet procesów outplacementowych.

 

Co zawiera zestaw?

- 63 karty polsko - angielskie oraz karta instrukcji,

- podręcznik w pdf, zawierający opis metody, kart i sposobów zastosowania ich w rozmowach rozwojowych,

- 3 zbiorcze plansze z kartami w pdf („70”, „20” , „10”), duży obrazek – do form bardziej podawczych niż interaktywnych, szkolenia, prezentacje.

 

Karty powstały dzięki współpracy 3 osób: Joanny Małachowskiej – koncepcja merytoryczna, Marii Klaja – opracowanie graficzne i mnie - wsparcie w opracowaniu i produkcji.

 

Karty Rozwoju 70-20-10 są do nabycia w zakładce "Sklep" oraz w sklepie Gadżety TreneraWkrótce dostępne!

 

            

Artykuły z tej kategorii