06 maja 2022

#002 Rozwój mistrza

W pracy trenerki rozwoju osobistego obserwuję czasem niechęć do rozwoju spowodowaną przekonaniem o wysokim poziomie własnych kompetencji. To po co rozwijać coś, co już jest rozwinięte?

Bohaterką dzisiejszej opowieści jest holenderska amazonka uprawiająca jeździectwo, dyscyplinę dresaż (ujeżdżenie) – Anky van Grunsven.

Anky jest zdobywczynią 8 medali olimpijskich, w tym 3 złotych. Trzy razy z rzędu zdobyła tytuł mistrzyni olimpijskiej startując na dwóch różnych koniach: Bonfire i Salinero.

Te niekwestionowane sukcesy nie spowodowały, że Anky osiadła na laurach – nadal trenuje i startuje w zawodach uzyskując wysokie wyniki na poziomie konkursów grand prix, czyli rywalizacji w konkursach o najwyższym stopniu trudności w dyscyplinie ujeżdżenia. Dodatkowo uprawia też dyscyplinę reiningu…

Pytania rozwojowe dla Ciebie:

  • Czy mistrz potrzebuje rozwoju?
  • Czy jeśli masz jakąś kompetencję, którą ocenisz na poziomie „doskonały” i inni oceniają, że jest to poziom „doskonały”, to czy to zwalnia Cię z działań rozwojowych?

 

Zapraszam Cię do subskrybowania Końskiej Dawki Rozwoju w aplikacjach z podcastami, dzięki czemu będziesz otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach. Do usłyszenia!

Poniżej zdjęcia Anky, Bonfire i Salinero